Teknik Servis Programı Nedir?

Teknik Servis Programı Nedir?

Teknik servis programı, bir teknik servisin yönetimine yardımcı olan, web ve mobil uygulamalardan oluşan bir yazılımdır. Teknik servis departmanlarının işlerini daha verimli ve etkili bir şekilde yürütebilmeleri için geliştirilen bu programlar, birçok avantaj sunar. Özellikle ERP yazılımlarıyla entegre çalışabilme özelliği, müşteri kartlarının, ürün ve yedek parça kartlarının ve stok bilgilerinin erp sisteminden doğrudan alınmasını sağlar. Bu sayede, veri girişi hatalarının önüne geçilir ve işlemler daha hızlı bir şekilde tamamlanır.

Teknik servis programları, iş emirlerinin takibi konusunda büyük kolaylık sağlar. Bir iş emri oluşturulduğunda, program otomatik olarak bu iş emrini faturaya dönüştürülmek üzere ERP sistemine aktarır. Böylece, işin her aşaması kaydedilir ve 360 derece bir iş takibi sağlanır. İş emirlerinin durumu, hangi teknisyenin üzerinde çalıştığı, ne zaman tamamlandığı gibi bilgiler, program üzerinden kolayca görüntülenebilir. Bu da iş süreçlerinin daha iyi planlanmasını ve koordinasyonun sağlanmasını sağlar.

Türkiye’de ERP entegrasyonunu ilk gerçekleştiren firma olarak, teknik servis programlarının birçok farklı ERP sistemine entegre çalışabileceğini belirtmek isteriz. Logo, Netsis, Mikro, Nebim, Canias, Oracle, Oracle JD Edwards, SAP, SAP B1, Akınsoft, Uyumsoft gibi birçok ERP sistemiyle entegrasyonlarımız bulunmaktadır. Ayrıca, özel ERP sistemleriyle de entegre olabilme yeteneğine sahibiz.

İlginizi çekebilir: Teknik Servis Yönetimi Nasıl Yapılır?

Teknik Servis Programındaki İlkler:

Offline çalışabilen teknik servis programı; FieldCo teknik servis programı, Türkiye’de offline çalışabilen ilk ve tek üründür. Offline çalışma, her sektörde her an ihtiyaç duyulan bir özelliktir. Bazı sektörler için ise vazgeçilmez niteliktedir. Örneğin, medikal sektörde hizmet programı kullanırken, ameliyathanelerdeki eksik katlarda internet bulunmaz. Kazan, hidrofor gibi ürünlere hizmet veriyorsanız, bodrum katlarında çalışırsınız ve internete sahip olmazsınız. Taşrada çalışan sektörlerde de aynı sorun yaşanır, bu nedenle offline özelliği hayat kurtarıcı olmaktadır.

İnternet erişimi olduğu sürece, offline tuşuna bastığınızda, o iş emrine ait bilgiler telefonun hafızasına kaydedilir. Bu noktadan sonra, iş emrini kapatana kadar internete ihtiyacınız olmaz. İş emrini kapattıktan sonra, internete erişimi olan bir noktaya geldiğinizde, telefonun hafızasındaki iş emri bilgileri otomatik olarak bulutla senkronize olur. Böylece iş akışınız kesintiye uğramaz.

En Köklü Ve Lider Firma: FieldCo

İlkleri sıralarken, 2004 yılından beri teknik servis yazılımı geliştiren bir firma olarak hala devam ettiğimizi görüyoruz. 20 yıllık bir geçmişe sahip bir firma olarak, birçok rakip yazılımın yeniliklerimizi takip ettiği bir teknik servis programı olduğumuzu fark ediyoruz. O yıllardan bu yana müşterilerimizle birlikte yol almaktayız. Müşterinin ödediği paranın karşılığını sonuna kadar alması için çalışıyoruz. Kaynaklı kayıpların yaşanmaması da bizim motivasyon kaynağımızdır.

İlginizi çekebilir: Teknik Servis Yazılımında 20 Yıl

En Çok İndirilen Mobil Uygulama:

FieldCo, mobil teknik servis uygulamasıyla da öne çıkmaktadır. Hali hazırda 15.000’den fazla cihazda kurulu olan FieldCo, en çok cihazda kullanılan mobil teknik servis programıdır. Ayrıca, iOS cihazlar için ilk mobil uygulama çıkaran teknik servis programı olarak da öncüyüz. 20 yıllık deneyimimizle teknik servis programlarına odaklandığımız için müşterilerimizin ihtiyaçlarını iyi biliyoruz ve en uygun çözümleri sunuyoruz.

Büyük Verilerle Çalışma:

Büyük verilerle çalışma konusunda da uzmanız. Şu anda 4 milyon müşteri, 7 milyon iş emri gibi büyük veri setleriyle çalışan müşterilerimiz bulunmaktadır. Günlük olarak binlerce iş emri açılıp kapatılmakta ve yüzlerce alt servis FieldCo servis programıyla yönetilmektedir. Ayrıca, bazı müşterilerimiz saha çalışmaları sırasında milyonlarca fotoğraf çekmekte ve dosya boyutları 1 TB’yi aşmaktadır.

Büyük verilerle çalışmak deneyim ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu alanda Türkiye’nin en büyük firmalarıyla uzun süreli iş birlikleri yaparak, büyük veri yönetimi konusunda önemli bir tecrübe kazandık. Programımızın hızlı ve stabil çalışması, destek sistemimize verdiğimiz hızlı cevaplar ve mevcut müşterilerimizin memnuniyeti, uzun yıllardır Saas kiralama sistemi üzerinde çalışmamıza ve yeni müşteriler kazanmamıza yardımcı oluyor.

Teknik servis programları, işletmelerin teknik servis departmanlarını daha etkin ve verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayan önemli bir araçtır. FieldCo gibi köklü bir firma olarak, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için sürekli olarak kendimizi geliştirmekte ve yenilikleri takip etmekteyiz. Teknik servis programı alanında uzmanlığımızı ve tecrübemizi kullanarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya çalışıyoruz.

Teknik servis programında 20 yıllık tecrübesi olan FieldCo ile çalışarak işlerinizi dijital dünyada yönetmeye ne dersiniz? Hemen bizimle iletişime geçin ve işletmeniz için demo oluşturalım!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *