Medikal

FieldCo. medikal cihazlar sektöründe de kendini kanıtladı!

Sektöre özel zorluklar

Medikal sektörde faaliyet gösteren firmaların bir çoğu, medikal cihazın kiralık olması durumunun takibi, tamir sırasında ikame olarak bırakılan ürünün takibi, bir hastahanedeki ürünlerin mülkiyetlerinin farklı kurumlara ait olmasının takibini yapmak gibi karmaşık bir yapıda çalışırlar.

 

Yazılım olmadan tüm bunları takip etmeye çalışmak oldukça karmaşık raporlamalar için büyük enerji harcanmasına neden olur. Bununla birlikte de doğru yapılmayan takipler sonucu işleyişte aksamalar yaşar. FieldCo. medikal sektörde kendini kanıtlamış yapısı ile sizleri tüm bu işlerin karmaşasından kurtarır.

Medical-Device-2x1-467546179
000972CB_header_schaeffler-industry-solutions-medical-equipment

Medikal cihaz sektöründe SSH

Hastaneler ve kliniklerde bulunan cihazlarınızın montaj, bakım ve arıza ogranizasyonu medikal sektör gereği kritik önem taşır. Örnek olarak müşterinizi bir hastane, müşteride bulunan cihazınızı da bir MRI makinası olarak ele alalım;

 

– Hastanenin teknik servis müdürü, tarafına tanımlamış olduğunuz FieldCo. uygulaması üzerinden hata veren MRI makinası adına iş emri oluşturur. Bu iş emrini seri numarası ile doğru cihazı seçerek açar ve MRI makinasının LED ekranında beliren uyarı ekranının fotoğrafını çekip iş emrine ekler.

Devamını göster

 

– Tarafınıza ulaşan iş emri hastane, cihaz tipi, modeli, seri numarası, arıza detayı, eklenen görseller gibi bilgileri ile ilgili iş emrini saha personelinize veya alt servisinize atadınız. Bu atanan iş teknik personelin mobil cihazına bildirim olarak gitti ve açılan ekranda ‘Yola Çık’ butonuna bastı.

 

– Müşterinin MRI makinasının başına geçince ‘İş Başlangıcı’ butonuna basarak önce cihazın arızasını okudu, sonra problemli bir noktası var ise fotoğrafını veya cihazı çalıştırınca dinamik mekanizmadan gelen sesi video kaydı ile iş emrine iliştirdi.

 

– Saha personeli arıza tespiti yaptı ve parça değişiminin zorunlu olduğu kanısına vardı. Bu süreci başlatmak için iş emrini FieldCo. üzerinden ‘Yedek Parça Bekliyor’ statüsüne getirdi.

 

– Yedek parça tedariği yapıldı ve montajı için tekrar hastaneye gitmeden önce ‘Yola Çıkış’ butonuna bastı. Müşteriye vardığında ‘İş Başlangıcı’ butonuna basarak montaj işlemine başladı.

 

– Montaj sonrası MRI makinasının doğru ve sorunsuz çalıştığını kontroller ile teyit etti ve hastane teknik servis yetkilisi ile ekran üzerinden imzalar atıldı, iş emri tamamlandı.

 

– Bütün bu sürece ek olarak kontrol listesi (checklist) opsiyonel olarak kullanılabilir. Teknisyen cihazın başında iken işe başlamadan önce cevaplaması gereken X adet soruyu cevaplar ve soruların cevaplarına göre görsel de ekleyebilir. Aynı zamanda sayaç özelliği ile başına gittiği cihazın sayaç bilgilerinin de girişini her servis ziyaretinde yapabilir.

 

FieldCo. Medikal servis programı uygulamasının içerdiği diğer özellikleri görüntülemek ve detaylı olarak incelemek için özellikler sayfasına tıklayınız.

Gizle

Medikal'de SSH ve Yazılım

Medikal sektör hassas doğasından dolayı hata kabul etmemesi, sektöründe satış sonrası hizmeti veren firmalar için yazılımsal ihtiyaç doğuruyor. Bakım ve onarımlarda kullanılan parçaların doğruluğu, servis randevu tarihlerinin organizasyonu, iş sonunda alınan imzalar gibi müşterinizi ve firmanızı koruyacak her türlü önlem, FieldCo.Medikal Servis Yazılımı tarafından arka planda otonom olarak çalışmaktadır. Böylece medikal sektör de yaptığınız bütün bakım, onarım, keşif veya bunlar gibi iş emri türleri kayıtlarınız, hizmet verdiğiniz cihaza seri numarası üzerinden kayıt olur. Örnek olarak bakım anlaşmalı cihazlarınız için hangi tarihte ne yapılmış bilgisine uygulama üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. medikal servis hizmetlerin de hata riskini minimalize ederken aynı zamanda daha güvenilir bir hizmet verebilirsiniz.

Medikal 1 Mock-Up

FieldCo. neden farklı?

2004 yılından bu yana medikal teknik servis yazılımları üreten Mobim Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin 2018 yılında yeni bir anlayış ile geliştirdiği medikal teknik servis yönetimi uygulaması, 16 yılda oluşan satış sonrası hizmetler tecrübemizi aktardığımız FieldCo. Medikal servis yönetim yazılımımızı sunuyoruz.

İster 3 kullanıcılı, ister 3.000 kullanıcılı bir teknik servis veya servis ağı ile dünya çapında servis veren bir firma olabilirsiniz. FieldCo. sizin ihtiyaçlarına uygun çözüm sunar. Basic sürüm ile tek bir noktadan hizmet veren Medikal servislere hizmet edilirken, Pro ve Custom sürüm ile alt servisleri olan, ERP yazılımları ile entegre çalışan Medikal firmalar, bütün ihtiyaçları ile arayışlarına FieldCo. ile cevap bulur.

13-1

Müşterileriniz nasıl arıza bildiriyor ?

Özellikle medikal sektörde kullanışlı bir özellik olarak FieldCo., hastane gibi medikal müşterilerinizin arıza kaydı oluşturabilmelerini ve oluşturulan arıza kaydının durumunu takip edebilmelerine olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde kurumsal medikal müşterilerinize bir kullanıcı tanımlayarak, web veya mobil uygulama üzerinden FieldCo.’ya giriş yapıp kendisine ait tüm hastane , poliklinik gibi lokasyon ve ürünleri görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda arızalı ürünleri de yetki vererek görebilirler. Burada tanımlı olan cihazı ve bu cihaza tanımlı arızalardan birini seçip, hatta ürünün arızasının fotoğrafını da o anda çekip, kolayca arıza kaydını oluşturabilmektedir.

Şu anda Medikal müşterileriniz böyle bir özelliği tercih etmezler diye düşünebilirsiniz
fakat siz bu imkanı sunduğunuzda bir çok müşteriniz bu özelliği kullanacaktır. Vakit planlaması herkes için önem kazanmaktadır. Telefon görüşmeleri yerine servis talebini uygulama üzerinden ve sistemsel olarak açarak hata riskini ortadan kaldırıyoruz.

Medikal 1

Program ve çalışanlar çok profesyonel. Firmamızda 2015 yılından bu yana kullanıyoruz. Bütün taleplerimizi titizlikle yerine getirdiler, teşekkür ederiz.

Arda GÜRSOY

BBraun Medikal

Tarafımıza ulaşan iş emirlerini, elektronik ortamda hızlı ve etkili bir şekilde servis ağımıza ulaştırabiliyoruz. Organize edilen bu işleri anlık olarak sistem üzerinden takip edip, müdahale edebiliyoruz.

Devamını göster

Saha personelleri ihtiyacı olan bütün bilgilere telefon trafiğine gerek kalmadan, anlık olarak sistem üzerinden ulaşabiliyor. Operasyonel olarak iş yükümüzü ciddi bir şekilde azalttık. Yaptığımız yatırımların karşılığını kısa bir süre içerisinde, fazlasıyla geri aldık.

Gizle

Mustafa ÜLKER

Sunny

Piyasada bulunan benzer uygulamaların neredeyse tamamını demo olarak kullandım. İçerik, destek ve kullanım kolaylığı olarak memnun kaldık

Devamını göster

ve FieldCo.’yu tercih ettik. Firmamıza ve işleyişimize hızlıca uyarladılar. Sundukları destek ve gelişime açık yapısıyla tavsiye ediyorum.

Gizle

Ahmet YEŞİL

Yeşiller iletişim

20'den fazla sektördeyiz

fieldCo. web ve mobil yazılımı satış sonrası hizmet veya teknik hizmet verilen tüm sektörlerin personel ve görev yönetimi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Siz de hemen başlayın!

2004 yılından bu yana oluşan tecrübemiz ile, güncel olarak 160’ın üzerinde kurumsal firmaya hizmet vermekteyiz.

Ücretsiz Dene