Tesis Yönetimi

Tesis yönetim yazılımının daha fazlası, FieldCo.

Tesis yönetimi ve FieldCo.

Tesis yönetiminin farklı boyutlarda yazılımsal ihtiyaçları bulunuyor. Buna bir örnek olarak otellerin kullandığı yazılımlar rezervasyon yönetimi, stok takibi ve kapılarda bulunan elektronik kilit mekanizmaları ile entegre çalışıyor. Başka bir örnek olarak fabrikalarda bulunan otomasyon sistemlerini ele alabiliriz. Bu sistemler yazılımlar ile denetlenip kontrol ediliyor. Fakat teknik servis boyutunda yapılan çalışmaları oldukça yetersiz kalıyor.

FieldCo. bu çözümlere ek olarak tesis içerisinde bulunan teknik ekibin ve tesis içinde bulunan fiziksel alanların yönetimini başarı ile gerçekleştiriyor. Sorumlu olduğunuz tesisi düşünürseniz, fiziksel bir alandan

Devamını göster

oluşuyor. Her alanı bir lokasyon olarak FieldCo. ile kayıt altına alıp, bu alanlarda bulunan elektronik cihazlardan, halı veya mobilya gibi her türlü ürünün bakım veya onarım gibi süreçlerini efektif bir şekilde yönetebilirsiniz.

Gizle

Next-generation facility management software – time to get strategic.6ff067dce97d8d15c672c41b33607e6e
slider-back-hotel

İşleyişi ele alalım;

Bu örnekte bir tesis işletmesi olduğumuzu var sayalım ve işleyişimizi kısaca inceleyelim. Giriş, lobi, spor tesisleri, havuz, gibi alanların kaydını yapıyoruz ve daire ve ortak alanları da aynı mantıkta kaydediyoruz. Bir anlamda envanter oluşturuyoruz. Mümkün olan cihazlarda da seri numarası bilgisi kaydediyoruz.

Temizlik personeli veya ön büro, iş emri oluştururken öncelikle tesisin ilgili bölümünü, daha sonra bu bölümde bulunan fiziksel alanı seçiyor. Mesela ‘Spor Tesisleri’ ve altında ‘Kapalı Havuz’. Seçilen alanda bulunan ve teknik servis hizmeti verebileceğimiz ürün listesinden

Devamını göster

ilgili ürünü seçip, iş emri kaydı açıyoruz. Ayrıca diğer sektörlerden farklı olarak iş emri açan kişiye ister isek servis durum değişikliklerinde ve iş emri kapatıldığında e-mail ile bildirim gönderebiliyoruz. Bu şekilde bir iş tamamlandığında teknik servis formu ile bilgilendirme e-maili ilgili merciye anlık olarak iletilmiş oluyor.

Gizle

Tesis yönetiminde yazılımın önemi

Teknik servis hizmetlerini bir kaç bina veya tesisten oluşan bir işletmede yürütmek oldukça güçtür. Servis personelinin etkili çalışmasını sağlamak için yüksek efor harcanması gerekir. Tüm bu çalışmalara rağmen yapılan işin sağlıklı raporlanması mümkün olmaz. Dışarıdan alınan servis hizmetlerinin de raporlanması ve izlenmesi sorunludur. Devamlı arıza yapan ürünlerin tespiti de raporlama olmadığı için güçtür. Bu ürünlerin tespiti olmadığından dolayı işletmenin operasyonel kayıpları , olması gerektiğinden yüksek olur. Bazen ürünün tamamen veya kısmen yenilenmesi, 1 yıllık servis giderinden daha ucuz olabilir. FieldCo. raporlaması size bu tespitleri kolaylıkla yapabilmenizi sağlar.

Tesis Yönetimi Transparent Mock-up

Mobil olmak şart mı ?

Masaüstü bir program ile de kayıtlarımı tutarım , “neden mobil program kullanmalıyım?” diyebilirsiniz.Eğer bir masa üstü programınız var ise işler olup bittikten sonra elle doldurulmuş servis formunu kaydederek bazı verileri tutarsınız, ancak anlık verilere ulaşamazsınız , Mobil uygulmada yola çıkış yada “intikal et” butonuna bastığınız da bir tarih saat bilgisi log tutulur , aynı şekilde ürünün başına varıp , barkod yada NFC tag bilgisi okuttuğunuz da yada iş başlangıcı butonuna bastığınızda bir kayıt atılır , bekletme, parça bekliyor , iptal yada benzeri her bir durum değişikliğinde sistem log tutar bu sayede bir işe intikal süresini , fiili olarak çalışma sürelerini , işteki bekleme sürelerini izleyebilirsiniz. Personelin performansını görebilirsiniz.

Ayrıca anlık servis durumlarını görüyor olmanız , elemanların GPS pozisyonlarını ve tesislerdeki işleri harita üzerinden görebiliyor olmanız iş planlamasını da daha hızlı ve efektif yapmanızı sağlar.

Tesis Yönetimi Transparent Mock-up 1

Neden Kullanırız?

Tesis deki misafirlerin rahat ve konforlu olmalarında tesis yönetimi ve servis hizmetlerinin önemi büyüktür , Bir cihazın bozulması evde iseniz çok önemli değil iken, kısıtlı süreli bir tatilde iseniz  önemli olmaktadır , verilen paranın karşılığı olan hizmetin hiç aksamaması beklenmektedir. O yüzden de iletişimi ve iş yönetimini saha da online mobil cihazlarla sağlamak gün geçtikçe daha da önem arz etmektedir. Servis personelinin efektif kullanılması , yakın yerdeki elemanın yakın tesise yönlendirilebiliyor olması total de müşterilerinizin yüzündeki bir gülümseme olacaktır. 7×24 esası ile çalışan çoğu tesis de , iletişim sağlıklı olmaz ise , işler aksar , o tesis de bir teknik eleman olduğu halde uzaktaki bir eleman yönlendirilmesi nedeni ile tamir süreleri uzar , verimsiz çalışma nedeni ile daha fazla kaynak kullanımı olur ve verimsiz bir işletme olursunuz.

Tesis Yönetimi Transparent Mock-up 2

Operasyonel süreçlerimizde zaman kazanımı oldu. Yıllık olarak 750.000 adet A4 kağıdından tasarruf ettik. Depolama ve kargo maliyetinden kurtulduk. Teknisyenlerin sahada bilgi erişimi kolaylaştı. İş akışını anlık görebiliyoruz.

Öner SOYDEMİR

Tarafımıza ulaşan iş emirlerini, elektronik ortamda hızlı ve etkili bir şekilde servis ağımıza ulaştırabiliyoruz. Organize edilen bu işleri anlık olarak sistem üzerinden takip edip, müdahale edebiliyoruz.

Devamını göster

Saha personelleri ihtiyacı olan bütün bilgilere telefon trafiğine gerek kalmadan, anlık olarak sistem üzerinden ulaşabiliyor. Operasyonel olarak iş yükümüzü ciddi bir şekilde azalttık. Yaptığımız yatırımların karşılığını kısa bir süre içerisinde, fazlasıyla geri aldık.

Gizle

Mustafa ÜLKER

Piyasada bulunan benzer uygulamaların neredeyse tamamını demo olarak kullandım. İçerik, destek ve kullanım kolaylığı olarak memnun kaldık

ve FieldCo.’yu tercih ettik. Firmamıza ve işleyişimize hızlzıca uyarladılar. Sundukları destek ve gelişime açık yapısıyla tavsiye ediyorum.

Ahmet YEŞİL

Yeşiller İletişim

20'den fazla sektördeyiz

Tesis yönetimi, hızlı gelişen bir sektör , bu sektörün ihtiyaçlarını karşılayan FieldCo. bina yönetimi , zincir mağaza servis hizmetleri veren firmaların bakım , peyzaj , güvenlik , temizlik vb bir çok iş kolunda başarı ile kullanılmaktadır.

Siz de denemek ister misiniz ?

Ücretsiz Dene