Isıtma Soğutma teknİk servİs yazılımı

Klima Teknik servis programı

Isıtma soğutma sektörüne özel yapısı ile sahada veya atölyede verilen hizmetlerin takibi sağlanmaktadır.

İklimlendirme sektöründe karşılaşılan zorluklar

İklimlendirme sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların saha ekipleri, cihazın fiziksel olarak yanına giderek hizmet vermektedir. Dolayısı ile mobil olarak çalışırlar. Arka planda bir yazılım desteği olmadan aşağıda sıralanan zorluklar kaçınılmazdır; - Sahada kayıp olan servis formları - Personel lokasyonları ve iş planları takibi - Kayıp stoklar / malzemeler - Kişisel personel performansları - Ürün servis geçmişleri FieldCo. barkod ve seri numarası mantığı ile çalışır. Hizmet verdiğiniz cihazların takipleri ve geçmişte yapılan müdahaleler kolayca görüntülenebilir. Bu da ürüne doğru müdahale ve tek seferde çözüm üretme oranlarını gözlemlenebilir derecede artırır. Telefonları karşılayan merkez çalışanı veya saha personeli, öncelikle müşterinin bilgilerini alıp sisteme kaydını açar. Bu kaydın altına müşterinin cihaz detaylarını ekler. Ürün tipi, marka, model ve seri numara bilgileri ile (seri numarası var ise) kayıt oluşturulur. Seri numarası yok ise bu bilgi olmadan açılan ürün, teknisyenin ürün başında barkodu okutması ile eşleştirilir.

Web tabanlı teknik servis programı

İş emri bildirimini alan saha personeli, yola çıkış yapar. Bu şekilde merkezden personel durumu, konumu ve yaptıkları gerçek zamanlı olarak takip edilir. - İşe başlayan personel, başına gittiği cihazın (klima, VRF gibi) fotoğrafını ve videosunu çekip buluta yükler ve iş emri ile eşleşir. Ardından yaptığı işleri yazar ve var ise maliyet kalemlerini eklemeye başlar. Bu kalemler işçilik, parça ve sarf olarak üçe ayrılır. - Servis formu başarı ile tamamlandığı zaman imzalar ekran üzerinden alınır ve servis formu firma logonuz ve form barkodunuz ile birlikte bir kopyası müşteriye, bir kopyası da firma yetkilisine pdf. olarak iletilir. Randevu planlama ile işlerinizin planlı olmasını iş gücünüzü efektif kullanmanızı sağlar. Randevu başlığında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. Klima servislerinde saha personelleri üzerindeki stokların takibi önemlidir. Takipsizlikten dolayı yedek parçaların kaybolması veya kullanılan yedek parçanın müşteriye fatura edilmesinin unutulması gibi durumlarla karşılaşılır. Dolayısı ile ciddi bir operasyonel kayıp söz konusudur.

Mobil teknik servis programı

Her bir saha personeli için cep depo oluşturulup, ürünler depo transfer yöntemi ile verilir. Personelin mobil cihaz üzerinde işaretlemesi ile her bir kullandığı ürün bu cep depodan düşülür. Bu sayede personelin cep depo stoğu anlık olarak takip edilebilmektedir. Üzerine zimmetli takım çantası elemanları ve aletler gibi değerli malzemelerinde bu şekilde zimmet takibi yapılmaktadır.

Kombi teknik servis programı

Isıtma soğutma
servis programı konusunda uzmanız

Dış ünite , iç ünite bağlantısı , kapasite , gaz ekleme ekranı gibi , sektöre özel bir çok özellik FieldCo teknik servis programında bulunmaktadır.

Mobil uygulama ile sahadaki işinizi ve personelinizi online takip edebilirsiniz.

Operasyonel süreçlerimizde zaman kazanımı oldu. Yıllık olarak 750.000 adet A4 kağıdından tasarruf ettik. Depolama ve kargo maliyetinden kurtulduk. Teknisyenlerin sahada bilgi erişimi kolaylaştı. İş akışını anlık görebiliyoruz

Öner SOYDEMİR İklimSA
E-mail listemize girmek ister misiniz?

Sizi yeniliklerden haberdar ederiz. 

Sıkça Sorulan Sorular (FAQ)

Fieldco en iyi teknik servis programı

Hayır, Fieldco kullanmak için özel teknik bilgiye ihtiyaç duymazsınız. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, programı kolayca anlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Fieldco, yüksek ilgili müşteri destek hizmeti sunar. Her türlü soru, sorun veya eğitim ihtiyacınız için uzman ekibimizle iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz.

Fieldco'nun mobil uygulaması, saha personelinin işlemleri mobil cihazlar üzerinden yönetmesine olanak tanır. Bu, hızlı çözümler sunma ve iletişimi artırma açısından avantaj sağlar.

Fieldco'nun maliyetleri, işletmenin ihtiyaçlarına ve kullanılacak özelliklere göre değişir. Esnek fiyatlandırma seçenekleri ile işletmenizin bütçesine uygun bir çözüm bulabilirsiniz.

Fieldco, endüstri standardı güvenlik önlemleri kullanarak müşteri verilerini güvenli bir şekilde korur. Veri şifreleme, güvenlik duvarları ve düzenli güvenlik denetimleri ile bilgi güvenliği sağlanır.