İklimlendirme

Her tür iklimlendirme sistemi bakım ve onarım süreçleri için FieldCo.’yu tercih edin!

İklimlendirme sektöründe karşılaşılan zorluklar

İklimlendirme sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların saha ekipleri, cihazın fiziksel olarak yanına giderek hizmet vermektedir. Dolayısı ile mobil olarak çalışırlar. Arka planda bir yazılım desteği olmadan aşağıda sıralanan zorluklar kaçınılmazdır;

 

– Sahada kayıp olan servis formları

– Personel lokasyonları ve iş planları takibi

– Kayıp stoklar / malzemeler

– Kişisel personel performansları

– Ürün servis geçmişleri

 

FieldCo. barkod ve seri numarası mantığı ile çalışır. Hizmet verdiğiniz cihazların takipleri ve geçmişte yapılan müdahaleler kolayca görüntülenebilir. Bu da ürüne doğru müdahale ve tek seferde çözüm üretme oranlarını gözlemlenebilir derecede artırır.

HomeHVACb_0
HomeHVACb_01

Bir klima servisi FieldCo.'yu nasıl kullanır?

– Telefonları karşılayan merkez çalışanı veya saha personeli, öncelikle müşterinin bilgilerini alıp sisteme kaydını açar. Bu kaydın altına müşterinin cihaz detaylarını ekler. Ürün tipi, marka, model ve seri numara bilgileri ile (seri numarası var ise) kayıt oluşturulur. Seri numarası yok ise bu bilgi olmadan açılan ürün, teknisyenin ürün başında barkodu okutması ile eşleştirilir.

– İş emri bildirimini alan saha personeli, yola çıkış yapar. Bu şekilde merkezden personel durumu, konumu ve yaptıkları gerçek zamanlı olarak takip edilir.

– İşe başlayan personel, başına gittiği cihazın (klima, VRF gibi) fotoğrafını ve videosunu çekip buluta yükler ve iş emri ile eşleşir. Ardından yaptığı işleri yazar ve var ise maliyet kalemlerini eklemeye başlar. Bu kalemler işçilik, parça ve sarf olarak üçe ayrılır.

– Servis formu başarı ile tamamlandığı zaman imzalar ekran üzerinden alınır ve servis formu firma logonuz ve form barkodunuz ile birlikte bir kopyası müşteriye, bir kopyası da firma yetkilisine pdf. olarak iletilir.

 

  • Randevu planlama ile işlerinizin planlı olmasını iş gücünüzü efektif kullanmanızı sağlar. Randevu başlığında daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Klima Servislerinde Yazılımın Önemi

Klima servislerinde saha personelleri üzerindeki stokların takibi önemlidir. Takipsizlikten dolayı yedek parçaların kaybolması veya kullanılan yedek parçanın müşteriye fatura edilmesinin unutulması gibi durumlarla karşılaşılır. Dolayısı ile ciddi bir operasyonel kayıp söz konusudur.

Her bir saha personeli için cep depo oluşturulup, ürünler depo transfer yöntemi ile verilir. Personelin mobil cihaz üzerinde işaretlemesi ile her bir kullandığı ürün bu cep depodan düşülür. Bu sayede personelin cep depo stoğu anlık olarak takip edilebilmektedir. Üzerine zimmetli takım çantası elemanları ve aletler gibi değerli malzemelerinde bu şekilde zimmet takibi yapılmaktadır.

FieldCo. Servis Yazılımı Mobil Uygulama İş Emri Detayı Ekranı

Neden FieldCo.?

FieldCo. 2004 yılından bu yana teknik servis yazılımları geliştiren Mobim Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin 2018 yılında yeni bir anlayış ile geliştirdiği ürünüdür. 16 yılda oluşan satış sonrası hizmetler tecrübemizi aktardığımız FieldCo. ile satış sonrası hizmetler odağı ile yapıcı çözümler sunuyoruz.

İster 3 kullanıcılı, ister 3.000 kullanıcılı bir teknik servis veya servis ağı ile dünya çapında servis veren bir firma olun, FieldCo. sizin ihtiyaçlarına uygun çözüm sunar. FieldCo. Basic ile tek bir noktadan hizmet veren servislere hizmet edilirken, FieldCo. Pro ve Custom paketler ile alt servisleri olan, ERP paketleri ile entegrasyon gerektiren firmalar bütün ihtiyaçları ile arayışlarına FieldCo. ile cevap bulabilirler.

12-1

Operasyonel süreçlerimizde zaman kazanımı oldu. Yıllık olarak 750.000 adet A4 kağıdından tasarruf ettik. Depolama ve kargo maliyetinden kurtulduk. Teknisyenlerin sahada bilgi erişimi kolaylaştı. İş akışını anlık görebiliyoruz.

Öner SOYDEMİR

Tarafımıza ulaşan iş emirlerini, elektronik ortamda hızlı ve etkili bir şekilde servis ağımıza ulaştırabiliyoruz. Organize edilen bu işleri anlık olarak sistem üzerinden takip edip, müdahale edebiliyoruz.

Devamını göster

Saha personelleri ihtiyacı olan bütün bilgilere telefon trafiğine gerek kalmadan, anlık olarak sistem üzerinden ulaşabiliyor. Operasyonel olarak iş yükümüzü ciddi bir şekilde azalttık. Yaptığımız yatırımların karşılığını kısa bir süre içerisinde, fazlasıyla geri aldık.

Gizle

Mustafa ÜLKER

Piyasada bulunan benzer uygulamaların neredeyse tamamını demo olarak kullandım. İçerik, destek ve kullanım kolaylığı olarak memnun kaldık

Devamını göster

ve FieldCo.’yu tercih ettik. Firmamıza ve işleyişimize hızlıca uyarladılar. Sundukları destek ve gelişime açık yapısıyla tavsiye ediyorum.

Gizle

Ahmet Yeşil

Yeşiller iletişim

Sektörel referanslarımız

Isıtma ve soğutma konusunda faaliyet gösteren Türkiye çapında yüzlerce alt servisi olan müşterilerimiz olduğu gibi, tek bir noktadan 5 servis elemanı ile hizmet sunan müşterilerimiz bulunmaktadır.

Siz de 2004’ten bu yana oluşan tecrübemizin ürünü olan FieldCo.’ya geçiş yapmak için lütfen demo veya toplantı talebi yapın!

Ücretsiz Dene