Offline Çalışma Fonksiyonu

FieldCo, internet’in olmadığı ortamlarda da iş akışınızı kesintiye uğratmadan çalışır.

Neden offline ihtiyacımız var?

Mobil cihazlarla internetin olmadığı metro, bodrum katlar ya da kırsal kesimlerde bulunan dağ, ova gibi konumlarda iş akışlarımızda kesinti yaşayabiliyoruz. Bazı sektörlerde bu çok fazla yaşanabiliyor. Örnek olarak medikal sektörde faaliyet gösteren firmalar, zemin altında bulunan katlarda hizmet veriyor. Madencilikte ve aynı mantıkta kazan işleri yapan firmalar internet hizmeti bulmakta güçlük çekiyor. Bu sebep ile offline çalışabilen FieldCo. size kesintisiz hizmet olanağı yaratıyor.

is_listesi-e1532528162301

FieldCo. teknik servis yazılımı içindeki iş emrilerinden offline çalışmanız gereken işin sağ üst köşesindeki ‘indir’ simgesine tıkladığınız anda verisini telefonunun hafızasına almaktadır. Bu adımdan sonra işi kapatana kadar geçen adımlar offline, yani internet olmadan yapılmaktadır. İmzaları alıp işi kapattığınız andan sonra ilk internet bağlantısı sağlandığında, veri bütünlüğü bozulmadan tüm veritabanı, resim, video gibi ekler bulutta bulunan sunucuya gönderilir. Böylece iş akışınız aksamaz.

Peki offline çalışamazsak?

Bir müşteriye gitmek için yola çıktınız ve FieldCo’da kamyonet butonuna bastınız. Müşterideki hizmet vereceğiniz ürün -3 kazan dairesinde ve internet çekmediği için süreç durdu. Hatta uygulama veri alışverişi yapamadığı için yaptığınız işin detayını veya servis geçmişini de göremiyorsunuz. Resim çekseniz de ekleyemiyorsunuz ve galeriden bile yükleme yapamıyorsunuz. Dolayısı ile tüm iş akışınız durdu ve iş bittiğinde yukarı katlara çıkıp işi başlatıp kapatmanız da iş sürenizin yanlış çıkmasına neden oldu. Resimleri ve videoları da ekleyemediniz. Bu durumda yazılımsal çözümünüzden verim almanız mümkün değil. Bu yüzden offline özelliği, internetin olmadığı yerlerde hayat kurtarıcı oluyor.

Screenshot_20190711-164740

Offline Mod

"FieldCo teknik servis programı , her sektörün ihtiyaçlarını dinleyip uygun çözümler geliştirmeye devam etmektedir. Offline mod ihtiyacı da bütün müşterilerimiz de , özellikle de bazı sektörler de önem arz etmektedir. Hali hazır da Apple ve Android cihazla da Offline özelliği başarılı olarak çalışmaktadır."