Petrol / Gaz

Petrol ve Gaz sektöründeki tecrübelerimizi ele alalım!

Yaşanan Sorunlar

Petrol ve gaz istasyonlarına servis hizmeti sağlayan firmalar genellikle bu hizmeti taşeron ve alt servisler ile sağlıyor. Bu alt servislerin yönetilmesi büyük önem taşıyor.

 

Servis talepleri akaryakıt dağıtıcıları veya istasyonlar tarafından yapılırken, merkezlerde bu işe uygun alt servisin aranması, iş planına eklenmesi sürecin sadece ilk adımı.

Devamını göster

 

Alt servislerin iş planlarına uymaması ve dağıtıcının merkeze yaptığı bilgi alışverişi amaçlı çağrılar süreci iyice yavaşlatıp firma çalışanları için yıpratıcı oluyor.

 

Ayrıca alt servislerin hak ediş hesaplamaları, bu durumda dağıtıcıdan alınması gereken ücret, parça maliyetleri, yol ücretleri gibi bir çok parametre ile ayrı uğraşmak ciddi derecede iş gücü gerektiriyor. FieldCo. Bütün bu süreçleri iş emrinin oluşturulması anından itibaren tamamen otomatize ediyor.

Gizle

petrol
gasolıne

Akaryakıt ve Gaz için FieldCo.

FieldCo. kullanan petrol ve gaz istasyonuna hizmet veren firmalar, alt servislerle aralarındaki iletişimi uygulama üzerinden sağlıyor. Mobil uygulama ile alt servisin anlık yönetimi, randevulara ne kadar uyduğu, yolda geçen süreler, yapılan kilometreler, fiili çalışma süreleri, iş içindeki bekleme süreleri gibi bir mobil uygulama olmadan elde edilemeyen veya beyana dayalı alınan sağlıksız verilere güvenmek zorunda kalmıyorsunuz.

Devamını göster

 

En önemli sonuçlardan biri de müşteri memnuniyet oranlarınızın da rakamlara dayanarak arttığını göreceksiniz.

 

Alt servisin mobil cihazına bildirim olarak gelen iş emrinin içine girdiğinde servis geçmişi ekranında bir sayı görmektedir. Bu sayı o seri numaralı cihaz için verilen hizmet adetidir. Bu ekranda eski servis kayıtlarını hızlıca izleyip, yeni sorunun çözümü konusunda da fikir edinilmektedir. Son 3 servis ziyaretinde aynı sorun yaşanmış ise, yeni ve köklü çözüm yönteminin daha öncekilerden farklı olması gerektiği yorumunu yapabilirsiniz. 

Gizle

Neden FieldCo.?

2004 yılından beri Türkiye pazarında teknik servis yazılımlarının öncü firması Mobim Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti. tarafından geliştirilen FieldCo., merkez ve saha odaklı çalışan ve satış sonrası süreçlerinin yönetim ve organizasyonu için sistem arayışında bulunan firmalara yazılımsal çözümler sunuyor.

Servis hizmeti verdiğiniz cihazlarınızı, seri numaralarını baz alarak servis geçmişleri ile takip edebilirsiniz. Bu geçmişler, açılan her yeni iş ile oluşmaya başlar ve ihtiyacınız olabilecek her tür detayı içerir. Örnek olarak bir iş emri kaydını incelerken o işe başlangıç tarihi ve saati, kullanılan parçalar, yapılan işçiliklerin maliyetleri, cihaza dair çekilen fotoğraf ve videolar gibi saha personelinizin GPS konumuna kadar veri içermektedir. Sahada hazırlanan kağıt servis formlarına kıyasla çok daha güvenli bir işleyiş şeklidir. Böylece veri kaybı yaşamaz, fiziksel arşivlerde dosyalar arasında servis formu aramazsınız.

Akaryakıt Makiyet Kalemleri Mock-Up-1

FieldCo. çözüm sağlar mı ?

FieldCo., saha servis yönetimi konusunda 2004 yılından bu yana müşteri taleplerine odaklanarak oluşan tecrübe ile doğdu. En uygun çözümlerin parametrik bir yapıda sağlayan satış sonrası hizmetler sektöründe önemli bir rol sahibidir. Özel yazılım geliştirmek için bu konuda tecrübesi olmayan şahıs veya firmalarla anlaşıp, sonuca ulaşamayan veya destek ve devamlılık konusunda sorun yaşayan müşterilerimizden edindiğimiz bilgilerle, bu konuda uzun yıllar tecrübe kazanmış olmanın ve sadece teknik servis süreçlerinin yönetimine odaklanmış olamanın gururunu yaşıyoruz. FieldCo., bu deneyimi 14 gün boyunca size ücretsiz olarak sunmaktadır!

Akaryakıt Mock-Up

Yazılım neden gerekli?

Bir çok kolaylığın yanı sıra akaryakıt ve gaz sektöründeki yoğun alt servis kullanımı, dağıtıcılara ve alt servislere verilen hizmet ve yedek parça ücretlerinin  farklılıkları, işin manuel olarak takibini zorlaştırmaktadır. Ayrıca 7 gün 24 saat aktif olarak çalışan sektörde bilgi akışı büyük önem arz etmektedir.

FieldCo.’nun ERP ve ön muhasebe yazılımları ile entegre çalışan yapısı, gelen siparişlerinin akışının ve sevkinin daha sağlıklı olmasını sağlar, hata riskini minimalize eder. Bu şekilde de aynı bilgileri farklı platformlardan ayrı ayrı giriş yapmanıza gerek kalmaz.

Ramazan Profil Mock-Up

2012 yılından beri kullandığımız Mobim ürünleri, esnek altyapısı ve kullanıcı hatalarını minimize etme özellikleri sayesinde, saha ve servis organizasyonumuzu oldukça verimli hale getirdik ve maliyetlerimize olumlu katkı sağlamaktadır.

Devamını göster


Teknoloji çağında yaşadığımız gerçeğine uygun olarak, firma tarafından gelişmeler takip edilerek operasyonları daha verimli hale getirebilecek çalışmalar yapılmakta ve bizlere ışık tutmaktadır. Ürünler sayesinde en zor konulardan biri olan, saha ve servis elemanlarının performans takibi bizler için oldukça kolay hale gelmektedir.

Gizle

Gasgrup CEO

İrfan AKDOĞAN

Çok pratik ,FieldCo servis programı çok pratik. Mobil olarak tüm form işlemlerini yaparak kağıt derdini ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Tekser Servis Mdr.

Taner AKBAŞ

Her zaman anında yanıt alabiliyoruz. Teşekkür ederiz!

Yenen

Mehmet EROL

20'den fazla sektördeyiz

fieldCo. web ve mobil yazılımı satış sonrası hizmet veya teknik hizmet verilen tüm sektörlerin personel ve görev yönetimi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Siz de hemen başlayın!

2004 yılından bu yana oluşan tecrübemiz ile, Petrol Gaz teknik servis programı hizmeti sunuyoruz.

Ücretsiz Dene