Otomotiv

Otomotiv sektörünün SSH süreçlerine özel işleyişi ile FieldCo.’yu tercih edin!

SSH'da neden yazılım gerekiyor?

Otomobil, traktör, iş makinası gibi ürünler için hizmet firmalar çoğu zaman müşteri lokasyonunda çalışmaktadır. Otomobil sektöründe servis geçmişi büyük önem taşır. Kilometre veya çalışma saati gibi birimler ile denetlenirler ve yapılan her bakım ve onarım kontrol listeleri ile kayıt altına alınır. Bu yüzden FieldCo. otomobil firmalarının SSH süreçlerini fark edilir oranda kolaylaştırır, vakit kazandırır ve iş yükünü azaltır. Yapılan bir iş esnasında servis geçmişi görüntülemek, çekilen fotoğraf ve videolara dayanarak bir çözüm üretmek, iş tekrarını %90 oranında önler. Bu da müşteri memnuniyetinizi artırırken, maliyetlerinizi düşürür ve servis kalitenizi yükseltir.

Devamını göster

 

Müşteri lokasyonunda verilen SSH hizmeti için FieldCo. yanınızda! Fakat sadece sahada değil merkez odaklı bir operasyonunuz var ise, araç başında mobil cihazınız ile gerçekleştirdiğiniz hizmetin takibini yapıp, yaptıklarınızı kayıt altında tutabilirsiniz. Bu şekilde bir işleyiş, firma kültürü olarak müşterilerinize kaliteli bir işleyiş deneyimi yaşatacaktır.

 

Müşterilerinize, aracının servis durumlarına dair gönderilen bildirimler de, müşteri memnuniyetinizi gerçek anlamda artıracaktır.

Gizle

Mechanic-checking-oil-level-in-104495669
construction-machine-img

SSH süreçlerini ele alalım;

– Müşteri şantiyesinde bir iş makinası arızalandı ve inşaat durdu. Acil müdahale edilmesi gerekiyor ve sonuç olarak müşteri hızlıca size ulaştı. Talebinin acil olduğunu söyledi ve arızanın kısaca ne olabileceğini paylaştı.

 

– Firmanızdaki müşteri taleplerini karşılayan personeliniz, FieldCo. üzerinden sahadaki ekibinin lokasyonlarını ve iş yoğunluklarını kontrol etti ve müşteri lokasyonuna en yakın ve en müsait olan personele veya ekibe ilgili işi yönlendirdi.

Devamını göster

 

– Ekip, mobil cihazlarından talebi bildirim olarak aldı ve servise çıkış yaptı. Uygulama, ekibin yola çıktığını ve anlık lokasyonlarını merkez ile paylaştı.

 

– Müşteriye varıldı ve işe başlandı. Öncelikle servis geçmişi kontrol edildi ve geçmiş müdahaleler incelendi. Fotoğraf ve hareketli parçaların videoları çekildikten sonra yapılanlar yazıldı, değiştirilen parçalar eklendi ve stoktan düşüldü, işçilik maliyetleri girişi yapıldı. Diğer maliyet kalemleri de fiyat ve açıklamaları ile eklendi.

 

– İş tamamlandı ve imza ekranına imzalar alındıktan sonra pdf. formu hem merkez, hem de müşteri ile e-mail olarak paylaşıldı, süreç tamamlandı.

 

– Bütün bilgiler Google Cloud ile depolandı ve gelecekte bu bilgilere erişim olanağı sağlandı. Kısaca kağıt formlar, mesajlaşmalar, bilgi eksiklikleri gibi vakit kayıpları ve problemleri minimalize etmiş olduk.

Gizle

Otomotiv ve FieldCo.

Otomotiv servis firmaların da elemanlar üzerindeki stokların takibi önemlidir. bu takip yapılmadığı durumlar da , yedek parçaların kaybolması , yada kullanılan yedek parçanın müşteriye fatura edilmesinin unutulması gibi sonuçlar oluşmaktadır. Dolayısı ile büyük bir kayıp söz konusudur.

 

Her bir saha personeli için cep depo oluşturulur ve bu personellere ürünler, depo transfer yöntemi ile verilir. Personelin tablet üzerinde işaretlemesi ile her bir kullandığı ürün bu cep depodan düşülür. Bu şekilde personelin cep depo stoku anlık olarak takip edilebilmektedir. Üzerine zimmetli takım çantası elemanları ve teknik aletler gibi değerli malzemelerin de bu şekilde zimmet takibi yapılmaktadır.

Otomotiv Mock-Up

İş akışlarını nasıl organize ediyoruz?

Çağrı geldiği anda ister sahada, ister merkezde bilgisayar başında olun. Servis kaydını hızlıca oluşturabilirsiniz. İlgili işin atamasını da o anda veya daha sonra saha personeline yapabilirsiniz. Atama yapıldığında saha personelinize sesli ve titreşimli bir bildirim gider.

Bunu gören saha personeli, ‘Yola Çıkış’ butonuna tıkladığı anda servis durumu “Yola Çıkış” olarak değişir. Ürünün başına geldiğinde ise eğer seri numarası okutarak işe başlıyorsanız, ürünün seri numarasını okutmadan FieldCo. iş emrini başlatmaz.

Devamını göster

Böylece yolda geçen süre hesaplanmış olur. İşlem sırasında ‘Beklet’ butonuna basarak işçilik süresi durdurulabilmektedir. Böylece hem yolda geçen süre, hem fiili çalışma süresi, hem de iş sırasındaki bekleme süreleri hesaplanmaktadır.

GPS kaydı da uygulama açık ve izinlerin verilmiş olduğu sürece yapıldığı için, saha personeli geriye dönük 3 ay boyunca tüm iş emri tamamladığı noktalar ve izlediği rotalar izlenebilmektedir.

Sahada personel kendi cep depo stoğundan harcama yapabilmektedir. Entegre bir kullanım var ise ön muhasebe yazılımınıza stok bilgisi girilmelidir. Ayrıca kendi stoğu dışındaki merkez ve cep depolardaki ilgili stoğun adetlerini görebilmektedir. Bu da iş planlamasına yön vermektedir. Saha ihtiyaç duyulan yedek parçanın siparişini de iş emri kaydı içinden verebilmektedir. Garantili veya ücretli olmasının seçeneğini FieldCo. sunmaktadır.

Sahada müşteri imzası ile tamamlanan servis formu PDF olarak e-mail ile hem müşteriye hem de merkezde belirlenen mail adreslerine cc olarak iletilmektedir. Böylece dijital bir servis formu kullanılarak kağıt tüketimi ve maliyetinin önüne geçilmektedir.

Gizle

Otomotiv Mock-Up 1-1

Neden yazılım kullanırız?

Teknik servis hizmeti veren firmalar, hizmet odağı ile kendilerini geliştirmek durumundalardır. Müşterilerine sunduğu hizmetin kalitesi, iç işleyişlerinin organizasyonundan geçer. Sahada kayıp olan, eksik doldurulan, yanlış doldurulan teknik servis formları buna bir örnektir.

Bunların yanı sıra saha personellerinizin rota planlamalarını iyi yapmanız gerekmektedir. Doğru çizilen personel rotaları ile müşterilerinize doğru zamanda hizmet verirken aynı zamanda yapılan yol kısalır, harcanan yakıt aynı şekilde azalır. Sonuç olarak operasyonel kayıpları minimalize etmiş olursunuz.

Devamını göster

FieldCo. size tüm bunları yapabilmeniz için ideal bir platform sunar. Personel planlamalarınızı kolay anlaşılan bir takvim ekranı üzerinden yapabilir, yeni iş emirleri oluştururken hangi saatte hangi işlerin olduğunu görebilirsiniz. Bu şekilde müsait saha personellerinize uygun saatler ve konumlardaki işlerin atamalarını yapabilirsiniz.

Gizle

12-1

Operasyonel süreçlerimizde zaman kazanımı oldu. Yıllık olarak 750.000 adet A4 kağıdından tasarruf ettik. Depolama ve kargo maliyetinden kurtulduk. Teknisyenlerin sahada bilgi erişimi kolaylaştı. İş akışını anlık görebiliyoruz.

Öner SOYDEMİR

İklimSA

Tarafımıza ulaşan iş emirlerini, elektronik ortamda hızlı ve etkili bir şekilde servis ağımıza ulaştırabiliyoruz. Organize edilen bu işleri anlık olarak sistem üzerinden takip edip, müdahale edebiliyoruz.

Devamını göster

Saha personelleri ihtiyacı olan bütün bilgilere telefon trafiğine gerek kalmadan, anlık olarak sistem üzerinden ulaşabiliyor. Operasyonel olarak iş yükümüzü ciddi bir şekilde azalttık. Yaptığımız yatırımların karşılığını kısa bir süre içerisinde, fazlasıyla geri aldık.

Gizle

Mustafa ÜLKER

Sunny

Piyasada bulunan benzer uygulamaların neredeyse tamamını demo olarak kullandım. İçerik, destek ve kullanım kolaylığı olarak memnun kaldık

Devamını göster

ve FieldCo.’yu tercih ettik. Firmamıza ve işleyişimize hızlıca uyarladılar. Sundukları destek ve gelişime açık yapısıyla tavsiye ediyorum.

Gizle

Ahmet Yeşiller

Yeşiller İletişim

20'den fazla sektördeyiz

FieldCo. ile satış sonrası hizmet veya teknik hizmet verilen tüm sektörlerin personel ve görev yönetimi ihtiyaçlarını karşılıyor. Otomobil Servis , İş makinası sektörünün ihtiyaçlarını biliyoruz , uygun çözümlerimiz mevcut.

 

Siz de hemen başlayın!

Ücretsiz Dene