Güvenlik

Sahada kamera ve ekipmanların montaj ve servis ihtiyaçlarına özel çözüm

Güvenlik sektörüne özel

Güvenlik sektöründe yoğun bir yazılım talebi bulunmaktadır. Bunun sebeplerinden bir kaçı Türkiye’de bulunan güvenlik firmalarının yüksek adedi ve sektöre özel olan yazılım ihtiyacıdır.

 

Güvenlik işi yapan firmaların genel ihtiyacı montajı yapılan sistemlerin bakım anlaşmalarının takibinden geçiyor. İş süreçlerinizi sistem montajından başlayarak planlanan bakım ve tarafınıza ulaşan arıza talepleri dahil olmak üzere FieldCo. ile düzene koyabilirsiniz. Montajı yapılan elektronik komponent ve ürünler seri numaraları ile hazırlandığından dolayı servis geçmişi takibi de yapabilmeniz çok kolay. Sahada kaybolan servis formları, unutulan randevular ve bilgi eksikliğinden dolayı tekrarlanan servis ziyaretleri artık tarihe karışıyor.

technical-security-systems
Typing security code on alarm keybord, to turn it off.

Arıza talebi gelince

Anlaşmalı olduğunuz bir iş merkezi hayal edelim. İlgili tesiste 70 adet kamera, 2 adet hd kayıt cihazı, ekranlı monitörleri ve ilgili komponentleri birbirine bağlayan bir kablo tesisatı bulunuyor. Aylık bakım anlaşması yapılmış ve ürünler garanti kapsamında, kullanıcı hataları hariç olarak. İlgili iş merkezinin idari işler müdürü bakım tarihinden önce size ulaşıyor ve karşılaştıkları arızayı sizinle paylaşıyor. Bunu yapmasının iki yolu var; biri telefon veya e-mail ile size ulaşarak arızanın detaylarını paylaşması, bir diğeri ise ilgili kişiye FieldCo. üzerinden ‘müşteri tipi kullanıcı’ tanımlamanız. Size hiç ulaşmadan uygulama üzerinden arızalı olduğunu iddia ettiği cihazı seçerek

Devamını göster

talebini gerçekleştiriyor ve ilgili talep FieldCo. üzerinden sizin panelinize düşüyor.

 

– Tarafınıza ulaşan talep bulunan 70 adet kameradan 3 tanesinin görüntülerinde parazitlenme olduğu yönünde. Herhangi seri numaraları ile açılmış ama problem değil çünkü sizin saha personeliniz müşteriye ulaştığında doğru ürünleri seri numaraları bilgileri ile FieldCo. mobil uygulama üzerinden değiştirebilir

 

– Müşteriye varıldığında iş emri ‘Yola Çıkış’tan ‘İş Başlangıcı’na alınıyor ve işe başlanıyor. Önce kameralar kontrol ediliyor ve her üç kamerada da aynı problem olduğu fark ediliyor, elektronik kartlar nem almış ve korozyon yapmış.

 

– WD40 ile korozyon temizleniyor fakat 3 kameradan 1 tanesi düzelmiyor. Sonuç olarak bu kameranın tamamen yenilenmesi gerekiyor ve garanti kapsamından değişimi yapılması için FieldCo. üzerinden stoklarımızda bulunan yeni bir ürün maliyet kalemlerine ekleniyor. Böylece stoklardan ürün eksiliyor ve iş bitiminde görüntülenecek servis formuna ekleniyor.

 

– Ürün garanti dahilinde olduğu için aksi halde belirtmediğimiz durumda servis formuna ücretsiz olarak yansıyor işlem. Eğer kullanıcı hatası olsaydı ‘Ücretli’ seçeneğini seçmesi gerekiyordu saha personelinin.

 

– Öğle arası yemek için mola veren personel, işi ‘Beklet’ durumuna alıyor. İşe döndüğünde ‘İş Başlangıcı’ yapması gerekiyor. Böylece fiili çalışma süresi FieldCo. tarafından hesaplanıp servis formuna yazılıyor.

 

– İş tamamlandığında iş merkezinin idari işler müdürü formu mobil ekran üzerinden atıyor ve bir kopyası size, diğer kopyası da müşterinize gidecek şekilde FieldCo. tarafından bir e-mail hazırlanıp iletiliyor.

 

FieldCo. uygulamasının içerdiği diğer özellikleri görüntülemek ve detaylı olarak incelemek için özellikler sayfasına tıklayınız.

Gizle

Güvenlik ve FieldCo.

Güvenlik sektörüne özel olan bir durum olarak kurumsal ve bireysel müşterilerinizde bulunan envanter adet olarak oldukça fazla. Kameralar, kayıt cihazları, aydınlatma ve sensörleri, alarm sistemleri gibi ürünlerin seri numaraları ile hem stok hem de servis geçmişi takibi yapmanın en efektif yolu yazılımdan geçiyor. FieldCo. bu ihtiyacınıza başarılı bir şekilde çözüm sunuyor. Web ve mobil uygulama üzerinden giriş sağlanan sistem, kullanıcılarına teknik servis ile ilgili günlük hayatınızda sizi zorlayan ve vakit kaybettiren en kilit unsurlar üzerine odaklanmış durumda.

Medikal 1 Mock-Up

FieldCo. neden farklı?

FieldCo., 2004 yılından bu yana teknik servis yazılımları üreten Mobim Yazılım ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin 2018 yılında yeni bir anlayış ile geliştirdiği teknik servis yönetimi uygulamasıdır. 16 yılda oluşan satış sonrası hizmetler tecrübemizi aktardığımız FieldCo. ile gerçek anlamda yapıcı çözümler sunuyoruz.

İster 3 kullanıcılı, ister 3.000 kullanıcılı bir teknik servis veya servis ağı ile dünya çapında servis veren bir firma olabilirsiniz. FieldCo. sizin ihtiyaçlarına uygun çözüm sunar. FieldCo. Basic ile tek bir noktadan hizmet veren servislere hizmet edilirken, FieldCo. Pro ve FieldCo. Custom ile alt servisleri olan, ERP yazılımları ile entegre çalışan firmalar, bütün ihtiyaçları ile arayışlarına FieldCo. ile cevap bulur.

13-1

Operasyonel kayıpları önlüyoruz

Satış sonrası hizmetler, özellikle sahada hizmet veren firmalar için ciddi dikkat ve organizasyon gerektirir. Saha personellerinizin günlük planlarını organize ederken iş yoğunluklarını, uzmanlık alanlarına göre iş dağılımını iyi ayarlamanız gerekmektedir. Aynı zamanda bakım ve onarımlarda kullandığınız yedek parçaların stoklarını tutmanız, bu parçaların sahada kaybolmasına engel olurken sizi gözle görülür zararlardan korur.

Son olarak ta fiziksel servis formuna kıyasla elektronik ortamda hazırlanan ve depolanan bir servis formu kullandığınızı düşünün. Kaybolan, ofise geri gelmeyen, imzaları eksik, yapılanların yazılmadığı, kötü yazılıp okunamadığı veya üzerine kahve dökülüp çöp olan servis formları sizin için kesemeyeceğiniz bir fatura, tahsilatını yapamayacağınız bir hizmet karşılığı anlamına geliyor. FieldCo. ile bu durumdan kurtulun.

Medikal 1

Program ve çalışanlar çok profesyonel. Firmamızda 2015 yılından bu yana kullanıyoruz. Bütün taleplerimizi titizlikle yerine getirdiler, teşekkür ederiz.

Arda GÜRSOY

Tarafımıza ulaşan iş emirlerini, elektronik ortamda hızlı ve etkili bir şekilde servis ağımıza ulaştırabiliyoruz. Organize edilen bu işleri anlık olarak sistem üzerinden takip edip, müdahale edebiliyoruz.

Devamını göster

Saha personelleri ihtiyacı olan bütün bilgilere telefon trafiğine gerek kalmadan, anlık olarak sistem üzerinden ulaşabiliyor. Operasyonel olarak iş yükümüzü ciddi bir şekilde azalttık. Yaptığımız yatırımların karşılığını kısa bir süre içerisinde, fazlasıyla geri aldık.

Gizle

Mustafa ÜLKER

Piyasada bulunan benzer uygulamaların neredeyse tamamını demo olarak kullandım. İçerik, destek ve kullanım kolaylığı olarak memnun kaldık

Devamını göster

ve FieldCo.’yu tercih ettik. Firmamıza ve işleyişimize hızlıca uyarladılar. Sundukları destek ve gelişime açık yapısıyla tavsiye ediyorum.

Gizle

Ahmet YEŞİL

Yeşiller iletişim

20'den fazla sektördeyiz

fieldCo. web ve mobil yazılımı satış sonrası hizmet veya teknik hizmet verilen tüm sektörlerin personel ve görev yönetimi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Siz de hemen başlayın!

2004 yılından bu yana oluşan tecrübemiz ile, Güvenlik , alarm sistemleri kurumsal müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Ücretsiz Dene