FieldCo.Anlık Mesajlaşma

FieldCo. kullanıcıları kendi aralarında anlık mesajlaşma ve dosya paylaşımını kurum içi uygulamaları üzerinden yapabilmekteler.

Anlık mesajlaşmanın ( chat ) önemi

İş gereği , diğer usta personel ile yazışma , resim ,video paylaşma işin çözümünü hızlandırabilmektedir. Bilginin paylaşımı için etkileşimde olmak , iyi bir organizasyon oluşturmak için de gereklidir.

Hali hazır da herkes , herkese açık olan anlık mesajlaşma uygulamasını işi içinde kullanmaya çalışıyor , kurum içi ile kısıtlı bir ortam olmadığı için trafik karışabiliyor. FieldCo teknik servis programı içindeki Mesajlar kısmında yazılan ve paylaşılan dosyalar kişinin telefonuna inmez ve bilgilerin mahremiyeti daha fazla korunur.

anlık_mesajlasma

FieldCo. saha servis yazılımı mesajlaşma kısmında , saha personelleri listesi gelmektedir. dilerseniz anlık olarak grup oluşturup kişileri bu gruba üye yapabilirsiniz. böylece yazdıklarınızı gruba üye tüm kişiler görür. Dosya paylaşımı yapabilir , galeriden resim ,video seçebildiğiniz gibi , anlık resim video çekimi de yapabilirsiniz. Bu belgeleri karşı taraf telefonuna indiremez . ancak geçmişi her an görebildiği için programa giriş yapabildiği sürece tekrar görebilir.

Anlık mesajlaşma olmazsa

Hali hazır da alışageldiğimiz uygulama ile bu eksikliği doldurmaya çalışıyoruz ancak , kurum içi olmayan uygulama da iş ve özel karışabildiği gibi , personelin telefonuna kaydetmesi sakıncalı olabilecek bilgiler de kurum dışına çıkmış oluyor.

Uygulama kapalı iken atılan mesajlar , notification olarak gelmektedir. ayrıca mesajı okumak için de uygulamaya gidilmeden , bildirim üzerinden okunuyor olması , araça kullanımı yada iş sırasında pratik bir çözüm sağlamaktadır.

mesajlasma_ornek
notification

Mesajlaşma bildirimi

Tek kişi yada grup üyesi karşı taraf, uygulaması kapalı ile push notification ile bildirim gelir , bu bildirim de yazdıklarınızı da görür . bildirimlere bakılmadığı sürece ekran da kalmaya devam eder. Sessize alma özelliği olmadığı için bildirimlerin gitmeme olasılığı olmaz , mesajınız her zaman karşı tarafa ulaşır.

Anlık mesajlaşma notification

"FieldCo teknik servis programı ile kurum içi anlık mesajlaşmaya sahip olursunuz. bilgilerin dışarı çıkmasını engellemiş olursunuz . size özel çalışan bir mesajlaşma ağı kurup yönetirsiniz."