Makina Sanayi

FieldCo. ile servis ve bakım hizmetleri sağladığınız makina firmanızın SSH süreçlerini yönetin!

Makina sektörü ve FieldCo.

CNC, robot, otomasyon makinaları gibi ürünlerin satış ve/veya servis hizmetleri odaklı bir firmanız var ise FieldCo. hayatınızı kolaylaştıracak. Müşterilerinizde bulunan bakım anlaşmalı cihazlarınızın teknik servis süreçlerini kolaylıkla organize edebileceksiniz. Makina sektöründe sıklıkla karşılaştığımız ana ünite ve komponentleri mantığını FieldCo. ile

yönetebilirsiniz. Yapmanız gereken bir makinayı ana ünite olarak kaydedip, altına farklı seri numaraları ile komponentlerinin girişini yapmanız. Bu şekilde hem makinayı, hem de makinanın değişebilen parçalarının seri numaraları ile servis geçmiş kaydını oluşturabilirsiniz.

SHL-CNC-Machining-Close-up-of-CNC-machining-process
slifprom-concrete-machine-freeway-barrier

Makinalarınızın takibi

Makina üretimi veya ithalatı yapıyorsanız, bu makinaların hangi müşterilerde olduğunu ve bu makinaların marka, model ve seri numaralarının takibini yapmanız gerekmektedir, aynı zamanda bu durum pazarlama verisi olarak ta kullanılır. FieldCo. ile ürünlerinizi detay bilgileri ile birlikte takibini yapabilirsiniz. Örnek olarak CNC tezgah işi yapıyorsanız, fener mili devri veya kontrol ünitesi bilgileri gibi bir çok bilgiyi kayıt altına alabilirsiniz. FieldCo. bu verileri ön muhasebe yazılımları ile enregre olduğunuz durumda irsaliye çıkışı sırasında otomatik olarak almaktadır.

Devamını göster

 

Seri numaraları üzerinden açılan her iş emri ile bu makinaların servis geçmişleri oluşur. Seri numarası takibi sayesinde makina el değiştirse bile geçmiş servis bilgisi de onunla birlikte hareket etmektedir.

Gizle

Makina Sektöründe Yazılım

Makina ve CNC işi yapan firmalar tamamen sahada müşteri lokasyonunda (makinanın yanında) hizmet vermektedir. Bu yüzden saha personellerinin takibi oldukça önemlidir. Saha personellerinin bir çağrı merkezi tarafından yönlendirilmemesi durumunda, müşteri ile direkt iletişim sonucu istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Çağrı merkezinin açtığı iş emrinin saha personelinin mobil cihazına sesli ve titreşimli bildirim olarak düşmesi ile başlayan yazılım sürecinde tüm detaylara hakim olusunuz. Müşteri, iş esnasında ikinci bir iş talebinde bulunur ise saha personeli yetkisi oranında yeni bir iş emri yaratabilmektedir. Bu da tüm servis hizmetlerinin kayıt altına alınması açısından önemlidir.

Makina Mock-Up

Yazılım kullanmak ne derece önemli?

Pazarda bulunan bir çok yazılımsal ürün, web arayüzlerini mobil cihazlarda açarak mobil kullanım sağladıklarını ifade ederler. Ancak mobil cihazdan web sayfası açtığınızda, bir mobil uygulamanız olmaz. Zira web’den konumların alınması, ekrana imza alınması, offline – yani internet olmadığında çalışma gibi bir çok işlev mümkün değildir. Ayrıca uygulama ekranları bir web sayfası gibi yüklenme sırasında kaybolma gibi sorunlar yaşatmaz. Çok daha stabil bir çalışma sunar.

FieldCo., 16 yıllık teknik servis hizmet yönetimi üzerine edinilen tecrübeler ile hayat buldu. Uygulama arayüzü, ergonomisi ve teknik servis konusunda aklınıza gelen neredeyse her kalemin sezgisel olarak kolaylıkla bulunması sağlandı. FieldCo., en büyük farkını bu noktada ortaya koymaktadır.

Metin bey Profil Mock-Up

Neden Kullanırız?

Eğer makinalarınızın müşteri lokasyonlarını ve seri numarası bazlı olarak servis geçmişlerinintakibini yapmak istiyorsanız, teknik servis yazılımı kullanmalısınız. İşe gidiş için yolda geçen süreler, fiili çalışma süreleri, çalışma esnasındaki bekleme süreleri gibi detaylara hakim olmak istiyorsanız ve saha personellerinizin anlık konum bilgilerini ve rotalarını bilmek, iş kapattıkları noktaları da görmek istiyorsanız, FieldCo. gibi gerçek zamanlı çalışan bir uygulamaya ihtiyacınız var. Kolay ve ergonomik arayüzü ile FieldCo.’yu denemek için ücretsiz demo talebinde bulunabilirsiniz!

Yapılanlar ve Ekler Mock-Up

Operasyonel süreçlerimizde zaman kazanımı oldu. Yıllık olarak 750.000 adet A4 kağıdından tasarruf ettik. Depolama ve kargo maliyetinden kurtulduk. Teknisyenlerin sahada bilgi erişimi kolaylaştı. İş akışını anlık görebiliyoruz.

Öner SOYDEMİR

80 şube ve yaklaşık 40 müşteri, toplamda 3000 adet jetonlu oyun makinelerine hizmet vermekteyiz. 85 kullanıcımızla güncel olarak kullanmaktayız. Şubelerimizin ve müşterilerimizin envanterini takip ederek tüm cihazlarının arıza

Devamını göster

takibini ve yapılan masrafların ücretlendirilerek muhasebe yazılımı Logo ile entegre 

Devamını göster

Gizle


olarak işletme içi hesaplamaları kolayca yapabilmemizi sağlıyor. Şubelerimizde telefonla arama işinden kurtularak kurduğumuz sistem üzerinden ürünlere arıza kaydı oluşturarak bölgede görevli teknik servis üzerine işleri atayarak o arızanın onarılarak kapanması ve kapanana kadar geçen süre içinde tüm detaylarına sahip olabildiğimiz bir raporlama da yapabildiğimiz muazzam kolaylık sağlayan bir sistem. Kullanım kolaylığı ve teknik olarak web ve mobil’de düzenli çalışması da cabası. Aldığımız ilk günden beri çok memnunuz. Teknik servis işi yapan herkesin kullanmasını tavsiye ederim. işletmenize göre kolayca uyarlayabilir ve alınan bir arızanın ücretlendirilerek, gerek yedek parça ekleyip stok takibini yaparak faturanın düzenlemesine kadar geçen tüm süreci kolaylıkla çalıştırabilirsiniz. Başarılı!

Gizle

Sedat KARAHAN

Hızlı gelişim. Kullanmaya başladığımız andan itibaren çok verim aldığımız bir uygulama. Hızlı güncelleme ve düzenlemeler için yazılım geliştiren ekibe teşekkür ederim!

Osman ÖZCAN

20'den fazla sektördeyiz

FieldCo. web ve mobil yazılımı satış sonrası hizmet veya teknik hizmet verilen tüm sektörlerin personel ve görev yönetimi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Siz de hemen başlayın!

2004 yılından bu yana oluşan tecrübemiz ile makina cnc servis programımız ile hizmet sunmaktayız.

Ücretsiz Dene