Elektrik ve Elektronik Servis Programı

Elektrik ve elektronik sektöründe sunduğumuz kolaylıklara kısaca göz atalım!

Elektronik servis işlerinde neden FieldCo?

Elektrik ve zayıf akım sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar, sahada bulunan cihazları ve tesisatları için mobil servis yazılımı kullanmak durumundalar. Elektronik için de kısmen durum böyledir. Dolayısı ile çoğu zaman mobil olarak çalışırlar ve arka planda bir mobil servis programı desteği olmadan, bir ürüne teknik servis hizmeti vermek istediklerinde servis geçmişini göremedikleri için servis tekrarları çok fazladır.
FieldCo Elektronik ve elektrik sektörü mobil teknik servis programı ile servise giden personeliniz, servis geçmişi bilgisi gördüğü için yanında götürmesi gereken ekipmanlara kadar daha hazırlıklı olacaktır.

Devamını göster

Tek seferde arıza giderme oranı artarken , doğru garanti takibi yapabilme oranları bu şekilde düşmektedir. FieldCo. elektronik teknik servis programı ile bu sorunların önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Müşterilerinizde bulunan cihazların seri numaraları ile servis geçmişlerini görüntüleyip, bu kayıtları göz önünde bulundurarak onarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bakım anlaşmalı müşterilerinizi, bakım zamanı geldiğinde sistem tarafından gönderilen hatırlatma ile yönetebilir, sisteme istediğiniz kadar bakım anlaşması tanımlayıp kontrollü bir şekilde yönetimini yapabilirsiniz.

Gizle

elektronik-kart-tamiri-acs
20160828_141958(1)

Elektronik'e özel işleyiş

Elektronik firmaları müşterilerdeki cihazlarına bakım, onarım gibi hizmetler sunmaktadır. Merkez ofisinize düşen bir çağrıyı örnek alalım. Müşterinizin güvenlik sisteminde yaşadığı bir problem için iş emri oluşturacak ve bu iş emrini saha personelinize iletmeniz gerekiyor.

 

– Çağrı karşılandı ve hali hazırda bulunan müşteri kaydı içerisinden arızalanan ürünü seçmeniz gerekiyor, bu örnekte HD kayıt cihazı olarak ele alalım.

– Müşteride 3 adet kayıt cihazı bulunuyor, doğru cihazın seri numarasını bilmiyor isek herhangi birini seçip, arıza detaylarını yazıp saha personelimizin iş planına işliyoruz.

Devamını göster

– Atanan iş emri, saha personelinin mobil cihazına bildirim olarak gidiyor ve personel müşterinin lokasyonuna doğru yola çıkıyor, uygulama üzerinden bunu bir butona basarak merkeze bildiriyor.

– Müşteriye varan personel FieldCo. üzerinden bir buton ile iş başlangıcı yapıyor ve doğru HD kayıt cihazının barkodunu okutarak ilgili cihazı seçiyor.

– İşe başlıyor fakat HD kayıt cihazının parça değişimi ihtiyacı olduğunun tespitini yapıyor ve iş emri statüsünü ‘Parça Bekliyor”a alıyor.

– Cihaz ile merkeze dönüyor ve yedek parça değişimi sonrası müşteriye doğru tekrar yola çıkıyor. Vardığında onarılmış parçanın montajını yapmak üzere iş başlangıcı yapıyor.

– Parça değişimi için değiştirilen parçayı, işçilik makiyetini ve yol ücretlerini ekliyor ve müşteri imzaları alınarak iş emri kapatılıyor.

– Arka planda oluşturulan servis formu pdf. olarak bir kopyası merkeze, ikinci kopyası da müşteriye e-mail olarak iletiliyor. Yapılan bütün işlem ileride görüntülenebilmek üzere bulutta depolanıyor.

Gizle

Elektronik firmalarında FieldCo.

Elektronik servis firmalarında saha personellerinin üzerinde bulunan stokların takibi önemlidir. Bu takip yapılmadığı durumlarda yedek parçaların kaybolması, veya kullanılan yedek parçanın müşteriye fatura edilmesinin unutulması gibi sonuçlar oluşmaktadır. Dolayısı ile büyük bir kayıp söz konusudur.

Her bir saha personeli için cep depo oluşturulup, bu personellere ürünler, depo transfer yöntemi ile verilir. Personelin tablet üzerinde işaretlemesi ile her kullandığı ürün bu cep depodan düşülür. Bu sayede saha personelinin cep depo stoğu anlık olarak takip edilebilmektedir. Üzerine zimmetli takım çantası elemanları ve aletler gibi değerli malzemelerin de bu şekilde zimmet takibi yapılmaktadır.

Elektronik 1

Mobil olmalı mıyız ?

Masaüstü bir program ile zaten kayıtlarımı tutarım, mobil program kullanmalı mıyım?” diyebilirsiniz. Eğer bir masa üstü programınız var ise işler tamamlandıktan sonra elle doldurulmuş servis formunu kaydederek bazı verileri tutarsınız, ancak anlık verilere ulaşamazsınız. FieldCo Mobil servis uygulamasında “yola çıkış”  butonuna bastığınızda tarih/saat bilgisi kaydedilir. Aynı şekilde ürünün başına varıp barkod okuttuğunuzda veya iş başlangıcı butonuna bastığınızda bir kayıt daha alınır. Bekletme, parça bekliyor, iptal veya benzeri her bir durum değişikliğinde mobil servis programınız kayıt tutar. Bu sayede bir işe intikal süresini, fiili olarak çalışma sürelerini, işin bekletme sürelerini izleyebilirsiniz. Personel performans raporlarınızın en güvenilir temeli bu verilerden geçer.

Ayrıca anlık servis durumlarını görüyor olmanız, saha personellerinin GPS pozisyonlarını harita üzerinden görebiliyor olmanız iş planlamasını da daha hızlı ve efektif yapmanızı sağlar.

Metin bey Profil

Elektronik servis programını neden kullanmayalıyım?

Elektronik sektöründe rekabetin artması ile müşterinin ayağına hizmet götürülmesi ihtiyacı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Bunu yaparken eğer sahada yaptığınız bu operasyonu bir mobil servis uygulaması ile yönetmediğiniz durumda daha fazla personel ile daha az iş yapmak durumunda kalabilirsiniz. GPS konumlarını göremediğiniz elemanların çok daha yakında bir eleman olmasına rağmen uzak bir bölgeden yönlendirerek hem zamandan hem de yakıttan zarar etmiş olursunuz. Müşteri bilgilendirmeleri için SMS ve e-posta otomatik atan bir mobil servis yazılımınız yok ise her bir bilgilendirme için fazladan personel çalıştırmanız ama yine de müşteriye istediğiniz seviyede bir hizmet sunamamış olursunuz.

FieldCo. servis yazılımı ile saha personellerinizi yönetin, rahat edin!

Maliyet Kalemleri Mock-Up

Mar-Tek firması olarak kullanıyoruz. Şuan aktif 10 kullanıcımız var. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Daha önce konuşup kullanmadığımız için çok pişman olduk. Teknik servis programında Türkiye ve hatta

Devamını göster

dünyada kullanabileceğiniz en verimli ve kolay kullanımlı program diyebilirim. Türkiye’nin 3 büyük soğuk gıda firmasına hizmet veriyoruz. Fieldco sayesinde hiç bir sorun yaşamadan işlerimiz son sürat ilerliyor. Aynı zamanda Serino takibi ile ürün sevk ediyorsanız onun içinde kullanabilirsiniz. Kesinlikle fiyat performans ürünü tüm Fieldco ekibini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını dilerim.

Gizle

Martek CEO

Serkan ACAR

Sınırsız desteği ve yardımları dolayısıyla kesinlikle tercih edilmesi gereken bir firma.

Boğaziçi İthalat Srv.Mdr.

Hatice ÇELİK

Piyasada bulunan benzer uygulamaların neredeyse tamamını demo olarak kullandım. İçerik, destek ve kullanım kolaylığı olarak memnun kaldık, ve FieldCo.’yu tercih ettik. Firmamıza ve işleyişimize hızlıca uyarladılar. Sundukları destek ve gelişime açık yapısıyla tavsiye ediyorum.

Yeşiller İletişim

Ahmet YEŞİL

FieldCo. teknik servis programını kullanan şirket logoları

20'den fazla sektördeyiz

FieldCo. ile satış sonrası hizmet veya teknik hizmet verilen tüm sektörlerin personel ve görev yönetimi ihtiyaçlarını karşılıyor, 2004 yılından bu yana oluşan tecrübemiz ile zayıf akım ve elektronik sektöründe bir çok firmaya hizmet vermekteyiz.

 

Siz de hemen başlayın!

Ücretsiz Dene