FieldCo.Özel Alanlar

FieldCo. firmanıza özel alanları tutmanıza olanak verir.

Alanları özelleştirebilmenin önemi

Medikal sektör , CNC firmaları , Makina firmaları ve bir çok sektör de makinaya özel alanlar söz konusudur. Bu alanların kayıt altına alınması , düzenlenebilir olması programın esnekliğini de göstermektedir. Bu alanları istediğiniz başlıklar ile tanımlayıp , ekran da tanımladığınız sıra da görebiliyor olmanız , programa olan aidiyeti arttırmaktadır.

ozel_alanlar

CNC firmaları , kontrol ünitesi bilgilerini , fener mili devri gibi makinanın özel bilgilerini tutar iken , tartı firması ebat , kapasite gibi bir çok özel alana ihtiyaç duymaktadır. 25 kadar özel alanı bu alan da dilediğiniz gibi tanımlayıp kullanabilirsiniz.

Özel alan yok ise

Programın alanları sabit ise , sektörünüze ait bir alanı başka alana yazmaya çalışırsınız ama başlık farklı içerik farklı olur. bir süre sonra da o başlıklar karışır herkes hangi alana ne yazıldığını karıştırır ve düzensiz bir veriniz olur.

Bu alanları açmak için özel geliştirme yapılır ise çok maliyetli olacaktır. Peki bu maliyeti müşteri ödemeli mi ? Bizce ödememelidir. müşteri kendi ihityacına özel alanları tanımlayıp kullanabilmelidir.

dil_dosyası

Dil dosyasından başlık yazmak

Dil dosyasını açıp , ilgili başlıkları kendi ihtiyacınız kadarını doldurup , bu alanlara bilgi kaydedip , değiştirebilirsiniz. servis formu ve listeler dede bu alanları görünmesini hızlıca sağlayabiliyoruz.

Programı kendi ihtiyacınıza göre özelleştirerek , tüm servis operasyonunuzu yazılım üzerinden yönetebilirsiniz.

Alan özelleştirme

"FieldCo teknik servis programı esnek kullanım anlayışı gereği bir çok yer de özel alanların kullanılmasına imkan sağlamıştır. Dinamik listeler ile de bu alanların yerlerini başlıklarını , genişliklerini kendinize özel ayarlayabilirsiniz."