FieldCo’nun Etkili Çözümü Yol Hesaplaması

FieldCo’nun Etkili Çözümü Yol Hesaplaması

İşletmelerin alt servislerle yönetildiği günümüzde, elektronik ürün üretimi veya ithalatı yapan firmaların karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, doğru yol hakedişi hesaplamasıdır. Kağıt formların merkezde işlendiği veya mobil uygulamaların yetersiz olduğu durumlarda, kilometre hesaplamalarında sıklıkla yanlışlıklarla karşılaşılmakta ve haksız ödemeler yapılmaktadır. FieldCo olarak, bu sorunlara etkili çözümler sunarak iş süreçlerinizi daha verimli hale getirmenize yardımcı oluyoruz. Bu blogda tüm detaylardan bahsettik, keyifli okumalar dileriz!

FieldCo olarak, 500’e kadar alt servisi yöneten bir elektronik ürün üreticisi veya ithalatçısı olarak, iş süreçlerinizde doğru yol hakedişi hesaplaması yapmak mı istiyorsunuz? Eğer alt servisleriniz kağıt formlarla çalışıyor ve bu formlar merkezde işleniyorsa veya mobil olmayan bir program kullanıyorsanız, muhtemelen yol hakedişlerin yanlış ve haksız bir şekilde hesaplanıyor demektir.

Kağıt formlar genellikle alt servisin gittiği kilometreleri merkezden gitmiş gibi gösterir, ancak gerçekte aynı ilçede birden fazla işi aynı gün içinde gerçekleştiriyor olabilir. Aynı şekilde mobil uygulamalar da gelişmemişse, yol hesaplaması genellikle merkezden yapılır, ancak servisin aslında rut yapmasını göz ardı eder. İdeal olan, hesaplamaların sabah ilk iş merkezden değil, sonrasındaki işlemlerde bacaklar arası mesafe hesaplaması şeklinde yapılmasıdır. Bu sayede gerçek mesafe daha doğru bir şekilde hesaplanabilir.

Gerçeğe en yakın hesaplanan kilometreler sayesinde, çalışan servisin hakları doğru bir şekilde korunabilir ve yanıltıcı bilgi ile fazladan yol ödemesi yapılmasının önüne geçilebilir. Yapılan gözlemler, mobil uygulama ile gerçek zamanlı yol hesaplaması yapılması durumunda yol hakediş ödemelerinde %40’a varan bir düşüş sağlandığını göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Mobil Servis Programı Nedir? Mobil Servis Yazılımı ve Mobil Saha Servis Uygulamaları

FieldCo’nun teknik servis programı, doğru yol hakkediş hesaplamasını sağlayarak işletmelerin avantajına hizmet eder. Mobil uygulamaların olmaması veya doğru yol hesaplaması yapamayan uygulamalar, haksız yollara ödeme yapılmasına neden olabilir. Web arayüzünden yapılan iş emirleri girişleri veya kapatılan programlar, servislerin beyanına dayandığı için manipülasyona açık hale gelir.

Mobil uygulama ile gerçek zamanlı iş takibi yapmak, servislerin randevu tarih ve saatlerine ne kadar uyduğunu gözlemlemeyi sağlar. Müşterilerin mağdur olmaması için gerçek zamanlı iş takibi önemlidir. Bu nedenle, yetenekli bir mobil uygulaması olmayan teknik servis programı zamanla hakediş programına dönüşebilir.

Mobil uygulamalar sadece saha hizmeti veren firmalar için değildir; atölyede hizmet veren firmalar da teknisyenlerin iş akışlarını planlamak ve iş takibini adım adım yapmak için mobil uygulamalardan faydalanabilir. Cihazın durumu, tamir süresi, test işlemi ve kargo hazırlığı gibi süreçler, mobil uygulama sayesinde detaylı bir şekilde takip edilebilir.

FieldCo’da yol hesaplamasında 2 senaryo bulunmaktadır. Alt servis çalıştıran firmalar için ilk senaryo uygundur; ancak müşteriye hizmet veren firmalar için merkezden başlangıç alarak km hesaplaması yapılır. Bu yapı, müşteriye her zaman aynı km hesaplanmasını sağlar, böylece yol ücretleri sürekli ve adil bir şekilde belirlenir.

FieldCo’nun bu altyapısı olmayan firmalar, km hesaplaması zorlukları nedeniyle sabitlenmiş ücretlere yönelir ve bu, işçilik maliyetine eklenerek hesap yapılmasına çalışılır. Ancak bu yöntemle doğru sonuçlara ulaşmak çok zordur.

FieldCo’nun sunduğu mobil uygulama ve teknik servis programı, işletmelerin verimliliğini artırmak, haksız ödemeleri önlemek ve doğru hakediş hesaplaması yapmak adına önemli bir avantaj sunmaktadır. Yol hesaplamasında yaşanan sorunları çözmek ve iş süreçlerinizi daha etkili hale getirmek için FieldCo’nun çözümlerini değerlendirmenizi öneririz.

FieldCo’nun sunduğu çözümler, yol hesaplamalarındaki zorlukları aşmanızı, iş süreçlerinizi optimize etmenizi ve müşteri memnuniyetini artırmanızı sağlar. Siz de doğru adımlarla geleceğe ilerlemek ve işletmenizin potansiyelini maksimum düzeye çıkarmak için hemen demo talebi oluşturun!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *