Servis Elemanınıza Verdiğiniz Yedek Parçaları Takip Edebiliyor musunuz ?

Servis Elemanınıza Verdiğiniz Yedek Parçaları Takip Edebiliyor musunuz ?

Sahada hizmet veren firmalar; elemanlarının kullanımı için tahsis ettikleri araçlarına, servis hizmeti sırasında kullanılmak üzere yedek parça verirler. Ancak bu parçaların takibi oldukça güçtür. Servis elemanı sahada verdiği hizmet sırasında kullandığı parçayı bazen forma yazmayı unutur, bu da parçanın fatura edilememesi ile sonuçlanır ya da parça servis sahasında unutulur. Formu düzgün doldurmasına rağmen formu kaybetme, merkeze verememe gibi durumlar sahada yaşanan gerçek sorunlar olup, hizmetin aksamasına ya da iyi takip edilememesine sebep olur. Bu üç durumda da fatura edilmeme nedeni ile ciddi yedek parça kayıpları söz konusu olup, iş verenin ve servis personelinin kayıpları ile sonuçlanır.

hizlicozumler

Yedek Parça Kaybolma Problemleri Nasıl Çözülür?

FieldCo ile bu sorunlara çözüm oluşturduk. Kullanılan ERP  ya da FieldCo teknik servis programının depo-stok özelliği sayesinde merkezde elemana parça verilmesi esnasında “depo transfer” işlemi yapılmaktadır. Böylece elemanın cep deposuna parça girişi , bir anlamda zimmetlenmesi söz konusu olur. ERP’de yapılması durumunda da entegrasyon sayesinde işlem FieldCo teknik servis programı tarafına yansımaktadır. Mobil uygulamada, eleman sadece kendi deposundaki parçayı harcayabilmesi sayesinde,  üzerindeki stok eksilmektedir. Eleman kendi deposunu listeleyemediği için stok adetlerini görüp, herhangi bir düzenleme yapma ya da sahada parça kullandığı halde düşmemesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Böylelikle yedek parça takibini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

technicalserviseapp

Form tesliminin de kullanılmadığı yeni sistemde dijital olarak doldurulan form merkezde anında görüntülenmektedir.

Yedek Parçaları Online Olarak Takip Edin

Elemanların depo stok adetlerinin merkezde görünüyor olması iyi bir depo yönetimine de imkan vermektedir. Sahadaki elemanda seçtiği parçanın kendisinde olmadığı durumlarda merkez depoda veya diğer arkadaşlarının deposunda olması durumunu görebilmektedir. Bu şekilde elemanın müşteriye daha hızlı ve sağlıklı bilgi vermesini sağlar.

Siz de saha elemanlarındaki yedek parçaların stok takibini kolaylıkla yönetmek isterseniz bize ulaşabilir, ücretsiz demomuzu kullanabilir, fazladan iş yoğunluğunuzu azaltıp işinizle ilgili daha önemli noktalara odaklanabilirsiniz.

FieldCo; saha servisi veren firmaların çözüm ortağıdır.