İnternetsiz Hizmet vermek

İnternetsiz Hizmet vermek

Saha da servis hizmeti verilen bazı sektörler de sıklıkla olmak üzere , hizmet verme aşamasında çoğu kez saha da internetin olmadığı noktalara rastlanılmaktadır. Bir medikal servis hizmeti veriyor iseniz , hastanelerin ameliyathaneleri genellikle eksili katlarındadır ve burada internet olmaz ,aynı şekilde kazan dairesinde bir ürüne hizmet veriyor olabilirsiniz. elinizdeki mobil teknik servis programı eğer internetin olmadığı noktalar da çalışmıyor ise , saha da anlık olarak çalışamazsınız. Aynı şekilde , saha da Edge nin dahi çekmediği bir çok nokta olmaktadır.

Offline özelliği olan bir teknik servis programınız varsa ilgili işemrinde offline butonuna basıp o işle alakalı tüm bilgiyi telefonun hafızasına indirebilirsiniz. sonrasın da internet yok iken ,” yola çıkış” , “iş başlangıcı” , parça ekleme , işçilik ekleme , resim çekme ,  video çekme , ekrana imza alınması ,sayaç kaydedilmesi ,  kontrol listesi doldurulması gibi adımları tamamlayıp işemrini kapatırsınız , devamında  teknik servis programınız, internet bağlantısını ilk bulduğun da tüm veriyi sunucu ya gönderir ve senkronize olur. resimler ve videolar da geri plan da upload olur , siz bu işlemleri farketmezsiniz , geri plan da gerçekleşir.

Küçük gibi görünen ama bir çok sektör de anlık olarak önemli hale gelen offline özelliği ,teknik servis programınızı her an ve her durum da kullanabilmenizi sağlar.