Teknik Servis Yazılımında 20.Yıl!

Teknik Servis Yazılımında 20.Yıl!

FieldCo 20 yılı aşkın bir süredir sürekli olarak geliştirildi ve yenilikler eklenerek müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi hale getirildi.

FieldCo teknik servis yazılımı, birçok şirket tarafından kullanılıyor ve müşterilerimiz sayesinde her geçen gün daha da büyüyoruz. FieldCo ekibi olarak, müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler sayesinde yazılımımızı daha da geliştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sektörde En Çok Yaşanan Sorunlar

Müşteri adaylarımız ile görüşürken her birinin en az bir kez, bir programcı ile yazılım yazdırma girişimi olduğunu ya da sektörde oyuncu olmayan bir firma ile bir çalışmalar yaptıklarını gözlemledik. Bu denemeler %50 oranında doğmadan ölüyor, eğer ürün çıktı ise de ilk 2 yıl içinde gerekli destek devam etmediği için bu yazılımlar kullanılamaz duruma geliyor. Hal böyle olunca da her durumda verilen ücretler ve sarf edilen emekler boşa gitmiş oluyor. Sonucunda ise müşteri adayının parasının yanında yazılımcının da bir kazanç elde edememesi ile sonuçlanıyor.

Sektör de Oyuncu Olmak Nedir?

Aynı konuda uzun süre faaliyet gösterdiğinizde o konunun tüm detaylarına hakim oluyorsunuz. Kayıp ve kaçaklar hangi noktalarda, nasıl önlenir, ne yapmak gerekir? Gibi konuları biliyorsunuz. Dolayısıyla ilk olarak müşteri ile aynı dilden konuşuyorsunuz. Müşterinin sıkıntılarını biliyor ve anlıyor olmanızın dışında onlar için bir çözüm sunuyor olmanız da müşteri tarafında güven tesis etmektedir.

Teknik Servis Yazılımlarında Neden Başarısız Olunuyor?

Sektör de oyuncu olmayan bir şahıs ya da firma ile çalışmaya başladığınızda yapılan işler her zaman yolunda gitmeyebilir. Bunun sonucunda da bazı başarısızlıklar yaşayabilirsiniz, bu başarısızlıkları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

1- Boşa geçen süreler: İlk 6 ay hiç bir ilerleme kaydedilememektedir. Zira aynı dilden konuşmanın sağlanması ancak bu sürede gerçekleşmektedir. Dolayısı ile oldukça pahalıya mal olan bir süredir.

2- Tecrübesizlik nedeni ile boşa giden emek: Müşterinin anlattığı kadarını parametrik olmadan direkt yazmaya çalışan yazılımcı, bir süre sonra değişmesi gereken ve güncellenmesi gereken yerlerde sıkıntı yaşayabilir.

3- Mali nedenler : Bir müşteriye özel yazılan yazılım, parametrik olmaması nedeni ile başka müşterilere verilemez, her müşteriye özel yazılım yapılmalıdır. Bir tek müşteriden elde edilen gelir ile de devamını getirmek zorlaşır, dolayısı ile de bir çok proje yarım kalır.

Sektörde Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalı ?

20 yılı aşkın bir süredir masaüstünden web arayüzüne ve mobil uygulamaya her hafta güncellenen yazılımımız FieldCo ile servis yazılımı ve iş takip yazılımı konularında sektörün en önemli oyuncusuyuz. Bu başarımızı yakalarken de dikkat ettiğimiz en önemli noktalar şu şekildedir:

1- Odaklanma: 20 yıldır aynı konu üzerinde çalışıyoruz. Bu odaklanma sayesinde üzerinde çalıştığımız konunun uzmanı olduk. Aynı konuda 20 yıl çalışmak büyük bir uzmanlaşmayı getirmektedir ve FieldCo olarak amacımız tam da bu noktada uzmanlaşmak ve bu alandaki tüm sektörlere hitap etmek oldu.

2-Fikir Havuzu : 300+ müşterimizin fikirlerine her zaman önem verdik. Tüm demo toplantılarında müşteri adaylarımız da dahil olmak üzere fikirleri bir havuzda toplayıp ortak bir dil oluşturarak yazılıma değer katacak hale getirdik. Bir çoğu parametrik yapılan özellikler, aynı mantıkta çalışan işletmelerin fikirlerinin birbirlerine katkı sunmasını sağlamaktadır. Tek bir firmanın fikrindense , bir topluluğun tüm ihtiyaçlarına uygun parlak fikirler karşılık bulmaktadır.

3-Profesyonel destek : Yazılım canlı bir varlıktır, ihtiyaçlara göre kendisini devamlı geliştirmektedir. Destek sistemimize atılan mail ile bir ticket oluşmaktadır. Bu ticket sistem üzerinden cevaplanarak kapatılmaktadır. Dolayısı ile talepler havada kalmamaktadır ve aynı zamanda takibi yapılmaktadır.

Bu 20 yıl boyunca bizimle birlikte olan herkese teşekkür ederiz. Sizler olmadan bu başarıya ulaşamazdık. Gelecekte de sizlerle birlikte büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Teknik servis yazılımı kullanarak tüm süreçlerinizi dijitalleştirmek istiyorsanız hemen FieldCo’yu inceleyin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *